top of page
  • Zdjęcie autoraDOGadajmysie

Kryl w diecie psa

🅺🆁🆈🅻 antarktyczny (Euphausia superba) - to gatunek skorupiaka, najbardziej znany spośród wszystkich gatunków kryla. Ten drobny skorupiak, wyglądem przypominający krewetkę, żyje w olbrzymich ławicach rozciągających się nawet na kilka kilometrów. Kryl zamieszkuje wody Oceanu Południowego – wody te leżą poza negatywnym wpływem przemysłu, są zatem wyjątkowo czyste. Co za tym idzie, W przeciwieństwie do większości ryb morskich nie kumuluje metali ciężkich ani innych toksyn. Sam kryl zaś żywi się fitoplanktonem i zooplanktonem, będącym źródłem najwyższej jakości składników odżywczych.


🅺🆁🆈🅻 ma bardzo, ale to bardzo intensywny smak i zapach. Doskonale sprawdza się jako alternatywa dla psów uczulonych na ryby. Stanowi on bogate źródło nienasyconych kwasów Omega, EPA i DHA, astaksantów, przeciwutleniaczy, aminokwasów, witamin i minerałów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu i pięknego wyglądu sierści. Kryl w czystej formie jest bardzo zdrowy i zawiera wiele cennych składników, jak najbardziej nadaje się też do spożycia dla ludzi.

Wracając do kwasów tłuszczowych Omega-3 – mają one zwiększoną wchłanialność i przyswajalność, w porównaniu z konwencjonalnymi olejami rybnymi. Te same kwasy tłuszczowe Omega-3 zawarte w krylu wykazują nawet 40-krotnie silniejsze właściwości antyoksydacyjne, aniżeli kwasy tłuszczowe w popularnych olejach rybnych. Już niewielka dawka rylu wystarczy, aby osiągnąć lepsze efekty, niż przy stosowaniu tradycyjnych olejów z ryb. Zawarta w krylu astaksantyna jest najsilniejszym na świecie, naturalnym przeciwutleniaczem. Kolejna zaleta, to białka morskie w krylu, które są bardzo smaczne, łatwe do strawienia i stanowią alternatywne źródło białka diecie psa.


ᴢᴀsᴛᴏsᴏᴡᴀɴɪᴇ:

- skuteczna suplementacja Omega-3 w postaci fosfolipidów - w celu wzmocnienia układu odpornościowego, - przy występowaniu świądu i stanów zapalnych skóry, - przy pogorszeniu stanu skóry i sierści, - w celu wzmocnienia układu sercowo-naczyniowego, - dla poprawy funkcjonowania mózgu, - dla wsparcia stawów i aparatu ruchu.


Należy pamiętać, że kryl , to produkt przeznaczony dla wszystkich psów (w przypadku stwierdzenia alergii na skorupiaki, należy zachować ostrożność ) i jest on bezpieczny zarówno dla młodych zwierząt, oraz suk w okresie ciąży i karmienia.Ciastka z krylem do nabycia na www.pasinrzuchy.eu

9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Post: Blog2_Post
bottom of page