top of page
  • Zdjęcie autoraDOGadajmysie

Banan w diecie psa - plusy i minusy

Banan, to taki magiczny owoc, który warto wprowadzić do diety naszego pupila. Banany są źródłem wielu witamin i minerałów, a poza tym mają słodki smak i zachęcający zapach.


Korzyści: źródło witamin: C, E, K oraz witamin z grupy B, dodarkowo magnez, fosfor, wapń i potas plus węglowodany, biotyna, błonnik i miedź. Banany zawierają niewiele cholesterolu i sodu. Wspomniany potas znajdujący się w bananach wpływa korzystnie na rozwój mięśni i wspomaga funkcjonowanie naczyń krwionośnych. Witamina C wspiera dodatkowo układ odpornościowy i chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Banany w diecie psa pozytywnie wpływają na rozwój prawidłowej mikroflory jelitowej.


Wady: banan ma wysoką kaloryczność, co może powodować tycie psa. Nie można podawać go psom chorym na cukrzycę, ponieważ przyczynia się do wzrostu poziomu cukru we krwi. Duża kaloryczność powoduje, że należy kontrolować ilość podawanych bananów u psów z nadwagą. Przez dużą zawartość potasu w bananach nie mogą one być podawane psom z problemami kardiologicznymi i wadami serca.


Uważaj na: banan może spowodować wzrost cukru we krwi dlatego należy pilnować ilość jego spożycia. Optymalna dawka to 1 średniej wielkości banan dziennie.


W jakiej formie podawać: dojrzały rozgnieciony owoc, ciasteczka z bananem


Czy skórka jest jadalna?: skórki banana nie są toksyczne dla psów, ale zawierają błonnik w ilościach utrudniających trawienie i ich spożycie może powodować zaparcia.


PRO TIP: czy wiecie, że banan zawiera tryptofan? - jeden z głónych składników leków wyciszających/uspokajających dla psów!


Podsumowując, banan to smaczna i zdrowa nagroda dla Twojego czworonoga, ale powinna być podawana w odpowiedniej ilości.

Jeżeli Wasz pies lubi banany kup mu nasze bananowe ciasteczka z dodatkiem domowego masła fistaszkowego: Bananowe ciastka od PasiBrzuchy28 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


Post: Blog2_Post
bottom of page