top of page
  • Zdjęcie autoraDOGadajmysie

Konsultacja behawioralna

Kiedy rozpoczynamy pracę z nowym psem i jego przewodnikiem, zawsze musimy zacząć od podstaw.

Za każdym razem i bez wyjątku zaczynamy od analizy całokształtu sytuacji – wnikliwie przeprowadzamy wywiad oraz obserwację zachowań i relacji człowiek-pies.

Czasem nasze pytania mogą wydać Wam się tendencyjne, błache lub dziwne. Na tym jednak polega analiza przypadku: - skupiamy się na aspektach związanych ze zdrowiem fizycznym, - stymulacją umysłową i węchową, - prawidłowego żywienia, - aktywności fizycznej, - dobowego rozkładu dnia/regulacji rytmu dobowego (snu/odpoczynku) oraz poczucia bezpieczeństwa.


Te i wiele innych aspektów wpływa na tzw. psi behawior i może mieć korzystne lub zgubne skutki. Niestety zaburzenia na polu spełniania podstawowych potrzeb są początkiem pojawiających się problemów behawioralnych, nieskuteczności w treningach lub słabej motywacji psa.

Dlatego też tak wnikliwie analizujemy w/w aspekty i jesteśmy dość skrupulatne na tym polu. Taka konsultacja behawioralna już na starcie pozwala wyeliminować pewne problemy i niedogodności oraz jest wtępem do zmian, efektywnej pracy i treningu z psem.

Dopóki nie przeanalizujemy i nie spełnimy odpowiednio potrzeb swojego czworonoga, dopóty nasza relacja będzie pozostawiała wiele do życzenia a problemy i niepożądane zachowania będą się nasilały.

 

Umów się na konsultację i sprawdź co możemy wspólnie zdziałać ! 1,5 godzinne spotkanie - 100 zł (darmowe w momencie zapisu na szkolenie) kom. 696 668 236

28 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page