top of page
  • Zdjęcie autoraDOGadajmysie

KONG - co to? i z czym to się je?

Kong to nieodłączny element szczenięcej wyprawki. Zabawka wykonana z gumy kauczukowej (wersja szczenięca z miękkiego lateksu); bardzo odporna na psie zęby.

Kształtem przypomina bałwanka. Występuje w kilku kolorach: - niebieski i różowy dla szczeniąt,

- czerwony dla dorosłych psów,

- czarny dla stalowych szczęk,

- fioletowy dla seniorów.

Zabawka w wersji dla szczeniąt występuje w dwóch rozmiarach: -S dla szczeniąt do 7 kg,

-M dla szczeniąt o wadze 5-15kg.


Wachlarz zastosowań ułatwi życie nowym właścicielom szczeniaka. Kong bowiem posłuży zarówno jako zabawka, która może pobudzać i zabawić, dzięki swojemu nieregularnemu kształtowi odbija się w różne strony, jak i sposób na wyciszenie psa, lub zajęcie podczas nauki zostawania samemu. Nadal jednak uważamy, że najlepszym zastosowaniem tej zabawki jest wyciszenie psa i ulga w ząbkowaniu; kong wspomoże też rozwój mięśni szczęki.

Wylizywanie bardzo uspokaja i rozładowuje napięcie, dlatego zabawkę tą świetnie wykorzystacie w sytuacjach stresujących, jak np.: wyjścia z domu i nauka izolacji, przyjście gości, hałasy w okolicy, burza,/wiatr, nauka zostawania w kennel klatce, podróż samochodem, wyjścia np. do restauracji czy w inne miejsca gdzie chcemy aby pies grzecznie poczekał. Co do środka konga? Suchy granulat bardzo szybko wypadnie z zabawki i nie spełni Waszych oczekiwań (dłuższe zajęcie psa, wyciszenie) dlatego zalecamy, aby w środku znalazł się psi pasztet, mokra karma tzw.puszka, gotowane warzywa wymieszane z mięsem, sucha karma wymieszana z mokrą, zmiksowane owoce np. banan czy jabłko.

Wylizywanie z zabawki takiej mokrej wkładki uspokoi szczeniaczka i pozwoli mu się zrelaksować. W upalne dni możemy pozwolić sobie na zamrożenie konga, dzięki temu jeszcze bardziej wydłużymy efekt wylizywania, a przy okazji pomożemy w chłodzeniu organizmu. W letnie dni możemy zafundować psu pyszny deser w postaci lodów bananowych (kroimi banana, jabłko, dodajemy jogurt naturalny-blendujemy).


Kiedy podawać konga? Kiedy tylko macie ochotę...i potrzebę! Podczas Waszych wyjść z domu, w trakcie mycia podłóg, podczas gotowania, podczas wyzity gości, w stresujących momentach, po powrocie z teningu czy aktywnego spaceru....itp. itd.. Kiedy Twój pies zbytnio się pobudzi i wiesz już czym skończy się nadmierna ekscytacja - podaj konga.. Podczas wizyty nowych gości w domu - podaj konga, Kiedy chcesz odrobiny spokoju i czasu dla siebie - PODAJ PSU KONGA. Taki bałwanek wypchany mieszanką karmy i jakiegoś miękkiego spoiwa może też być wydawany w formie jednego z posiłków Twojego pupila.

Kong w leżance czy klatce pomoże zniwelować stres i ekscytację. Jeśli pies nie ma choroby lokomcyjnej, a do tej pory podróż samochem kojarzyła się tylko z weterynarzem, może być spokojnie wylizywany w podróży. Już teraz wiesz, że kong to recepta "prawie" na wszystko.


Pamiętaj, aby po każdym użyciu dokładnie wymyć zabawkę i sprawdzić czy guma nie została naruszona.
164 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page